FAQ

Koľko stojí požičanie?

Cena za prenájom plošiny závisí od druhu, doby prenájmu, charakteru prác....

Môže pracovať na plošine hocikto?

Plošinu smie obsluhovať len osoba spôsobilá, ktorá ako inštruktor môže pribrať ďalšie osoby na vykonanie práce vo výškach.

Môže sa pracovať na plošine v akomkoľvek počasí?

- vo všeobecnosti platí, že pri práci vonku chladné počasie môže znížiť napr. kapacitu akumulátorov, ktoré sú stavané na 8 hod. pracovný cyklus.
- Takisto treba pamätať na to, že pokiaľ dosiahne vietor silu 38 km/h, je nebezpečné pracovať vo výškach, nakoľko môže dôjsť k prevrhnutiu stroja, príp. ľudí.

Ako upravuje Európska legislatíva práce vo výškach?

obmedzením doby práce – napr. práca na rebríku je povolená len na výnimočné, krátkodobé a fyzicky nenáročné práce v trvaní max 30 min. /Smernica Európskeho parlamentu a rady 2001/45/ES o minimálnych požiadavkách na bezpečnosť...

Sú pracovné plošiny bezpečné?

Každá pracovná plošina UpRight spĺňa najprísnejšie bezpečnostné predpisy a normy. Elektrické a hydraulické prvky sú dvojnásobne istené. Pri každom valci sú umiestnené hydraulické zámky pre prípad poškodenia hadice a všetky pohyby sú istené prepúšťacími ventilmi. Teleskopický výložník je vyrobený zo špeciálne ťahaných, bezšvových hliníkových profilov, špeciálne vyvinutých pre UpRight.

 
6.gif