Pracovné plošiny

Použitie pracovných plošín.

Pri rôznych stavebných, rekonštrukčných, či montážnych prácach sa bežne používa montované stavebné lešenie, ktoré je vo väčšine prípadov možné plnohodnotne nahradiť pracovnou plošinou. Pracovné plošiny z našej ponuky je možné použiť v exteriéroch (s výškovým dosahom až 25 metrov) a vďaka akumulátorovému pohonu bez exhalátov aj v interiéroch. Vďaka nízkej hmotnosti a technickej dokonalosti je spôsob použitia pracovných plošín takmer neobmedzený. Ako v meste, tak aj v priemyselných objektoch, vďaka tichej a ekologickej prevádzke aj v obytných zónach, parkoch, peších zónach, v sadoch, alebo vnútri v halách, nákupných centrách, historických a športových objektoch, pri ich výstavbe, údržbe či rekonštrukcii.

Inštalácia a obsluha pracovnej plošiny.

Pohyb a inštalácia plošín sa dá realizovať na malom priestore aj v nerovnom teréne, rýchlo a bezpečne vďaka hydraulickým podperám. Doba na rozloženie pracovnej plošiny nepresahuje 5 minút.

Výhody pracovných plošín.

Pracovné plošiny sú vďaka nízkej hmotnosti a technickej dokonalosti takmer nenahraditeľným pomocníkom pri stavebných, rekonštrukčných či montážnych prácach.

Hlavné výhody pracovných plošín sú:

  • Mobilita: pracovná plošina je ľahko prenosná na krátke či dlhšie vzdialenosti. Na jej prevoz stačí osobné alebo nákladné vozidlo s ťažným zariadením.
  • Žiadne prestoje: pracovná plošina je do 5 minút pripravená na použitie.
  • Dosah: pracovná plošina má na jedno rozloženie dosah do výšky až 25 metrov a šírky 12 metrov, čo pokryje neuveriteľných 300 m2. Preloženie plošiny na ďalšie miesto nepresiahne 5 minút vášho času.
  • Cena: náklady na pracovnú plošinu sú nižšie ako na lešenie, pretože pri cene lešenia je potrebné k cene za zapožičanie pripočítať aj náklady na pracovnú silu, ktorá nemôže pracovať, pretože čaká na rozloženie lešenia, a rovnako aj pracovnú silu, ktorá lešenie zloží a upevní.
  • Bezpečnosť: riziko hrozí pri každej pracovnej činnosti. Pri použití pracovnej plošiny však odpadá riziko pádu lešenia zapríčinené neodborným zložením lešenia.

Pracovná plošina vs. lešenie.

Pracovná plošina
Lešenie
Rozloženie
5 minút
4 hodiny
Presun 5 minút 2 hodiny zloženie+4 hodiny rozloženie
Výškový dosah 25 metrov okamžite 8 podlaží lešenia

 

Informácie ohľadom prenájmu VZV a prenájmu pracovných plošín nájdete aj na našej stránke simunek.sk.

 
4.gif